Josef Vejvoda
Jazzman s polkovou krví
skladatel, kapalník, dirigent, nakladatel, hráč na bicí

 

Aktuality

Novinky

PRAGUE ALLSTAR BAND in JAZZ IN DER BURG 2012 

19.7.2012

PRAGUE ALLSTAR BAND in JAZZ IN DER  BURG 2012

 

 

Další fotografie naleznete ve fotogaleriiVejvodova kapela s Josefem Zímou vzdá hold třem králům české dechovky. 

18.6.2012

V sobotu 8.9.2012 od 15:00 hodin Vás zveme na  Konopiště na koncert Tři Králové z roku 2 - pocta velikánům české dechovky.

Zahraje Vám Vejvodova kapela pod vedením Josefa Vejvody a představí se její hosté.
 

 

 

Ukázka na YouTube: Josef Vejvoda - Vejvodova kapela - JEŠTĚ TU POSLEDNÍ
 

 

 Pocta Karlu Velebnému 

6.6.2012

 

Koncert  v Malostranské Besedě  5.5.2012 k nedožitým 80. narozeninám Karla Velebného

 
Karel Růžička, Josef Vejvoda, Petr Kořínek,  Petr Král, Miloň Čepelka, Petr Brukner  Aleš  Benda  Bára Velebná a další vzpomínají  na Karla  Velebného.
 
Karel Velebný – jeden  z nejslavnějších  českých  jazzmanů,  vibrafonista -  vystupoval se skupinou S+HQ.  Pod pseudonymem Evžen Hedvábný spoluzakládal rozhlasovou Vinárnu U pavouka a divadlo Járy Cimrmana.
 
  
 
Další fotografie si prohlédněte ve fotogalerii nebo se podívejte na záznam
 


Josef Vejvoda na Radio Classic FM 

21.5.2012

Stáhněte si nahrávku zdeJosef Vejvoda - portét skladatele, kapelníka a hráče na bicí nástroje v pořadu Barvy života na ČT2. 

21.5.2012

Stáhněte si video zde

 


Josef Vejvoda na Radio Classic FM 

15.5.2012

Moderátor Classic FM Ivan Dlask si zve každý týden do studia zajímavé osobnosti a hovoří s nimi o jejich oblíbené hudbě. 
Hostem dalšího pořadu je hudební sladatel, bubeník, aranžér, kapelník a dirigent Josef Vejvoda.
 
Pořad bude vysílán tento týden v premiéře v úterý v 11:10, v reprízách pak ve čtvrtek ve 22:00 a v neděli v 18:00 hodin.
 
Kouzelný krámek hudby s Josefem Vejvodou

 


Josef Vejvoda: „HOMMAGE a KAREL KRAUTGARTNER“ - Concertino pro Jiřího Hlaváče 

14.5.2012

 

Pražské  jaro 19.5.2012 - premiéra 
 
http://www.festival.cz/cz/detail_programu/51
 
www.festival.cz
 
ČNB - ukázka ze zkoušky
 
mp3 - Hommage a´ Karel Krautgartner - 2. Andante
 
 
 M


Zbraslavské noviny - duben 2012 - Jaromír se opět vrátil 

9.5.2012

Zbraslavské noviny - duben 2012 - Jaromír se opět vrátilDva koncerty v rámci oslav 110. výročí narození tří králů české dechovky, J.Poncara, K.Vacka a J.Vejvody 

29.1.2012

Dechovkové Rokoko - 29.1.2012 od 15:00 hodin
V neděli 29.1.2012 startujeme nový hudební projekt - DECHOVKOVÉ ROKOKO s moderátorem Josefem Zímou.

TŘI KRÁLOVÉ Z ROKU DVA - 23. března 2012 v 19:30 v Černém divadle Jiřího Srnce na ZbraslaviVEJVODOVA KAPELA SLAVÍ 150 let od svého založení 

6.1.2012

1. Kapelník  Josef  Vejvoda * 1834
2. Kapelník  Josef  Vejvoda * 1871
3. Kapelník Jaromír  Vejvoda * 1902
4. Současný kapelník Josef Vejvoda * 1945

 
   

  
 
 

 Vzpomínám na TŘI SETKÁNÍ S PRESIDENTEM HAVLEM 

4.1.2012

V roce 1990 k nám přijel na návštěvu americký president G.Bush a pan president Havel nás pozval, abychom zahráli na slavnostní večeři.
Shirley Temple, George Bush and Musician


Bylo to pro mne významné setkání s americkým presidentem, protože brzy na to jsem dostal z Bílého domu osobní dopis od G.Bushe, poděkování za náš koncert.
Letter from G.Bush a George and Barbara Bush


V roce 1994 jsem dostal od pana presidenta Havla osobní pozvánku na sekání s Billem Clintonem.
Pozvánka od presidenta Havla


Zvláštní pocty se mě a mému triu dostalo 31. Ledna 2003. Pan president Havel byl poslední den ve své funkci na Hradě a pozval nás, abychom mu zahráli, spolu s americkým trumpetistou Bennym Baileym.
Koncert na Hradě s B. Bailey a Setkání s Havlem 31.1.2003
Ocenění v 11. ročníku skladatelské soutěži HORNFORA v sezoně 2010 / 2011 

27.11.2011

Certifikát - skladatelská soutěž HornforumRecenze: SVĚTOVÁ PREMIÉRA VEJVODOVÝCH MELODRAMAT 

9.11.2011

Recenze v časopise Hudební rozhledy část 1.
Recenze v časopise Hudební rozhledy část 2.
Recenze v časopise Český dialog

K poslechu: Melodram PROMLUV  A ŽASNI,  ANDĚLI 1. část

                     Melodram PROMLUV  A ŽASNI, ANDĚLI 2. část

                     Melodram Ohlédnutí, Na Galerii

 Podzimní premiéry skladatele Josefa Vejvody 

8.11.2011

Čtěte zdeJosef Vejvoda Quartet - Unterferrieden 

29.10.2011

Změna místa se vyplatila
Ovace pro Vejvodu – Velký úspech prvního koncertu v Domě hudby
Unterferrieden – S koncertem Vejvodova Kvarteta z Prahy opustil minulou sobotu Kulturní spolek Burgthann stálé zdi hradního sklepa a uspořádal jednu z jeho jazzových událostí poprvé v Domě hudby v Unterferriedenu. Podle  představeného Helmutha Steinmetze byla hlavním důvodem touha po změně, využití akustických kvalit
prostoru, možnost získání nového okruhu publika a používání koncertního křídla. Nemělo to vypadat jako příliž odvažný experiment, a proto byl pozván starý známý a jeho muzikantští kolegové z Prahy. Když Josef Vejvoda svoje combo představoval, zdůraznil jak staré svazky, které ho s jeho hudebními kolegy spojují, tak i kontakty s Burgthannem, kde byl poprvé hostem už pred 35-ti lety. V jeho provedeních působily příjemně sympaticky, trochu zdrženlivě, ale take mazaně elementy , které se v prezentované hudbě večera jistým způsobem zrcadlily.

 
Byla nabídnuta vyvážena směs z vlastních kompozic všech zúčastněných muzikantů a řada znamých jazzových standardů jako Summertime, Autumn Leaves und Blue Bossa. Charakteristickým stylem tohoto kvartetu jsou jasná melodická pořadí a složení, líbivá i když zároveň rafinovaná arrangements, na změny bohatá dynamika a odpočinkový a blahodarný zvuk. Tomuto druhu jazzu přišlo zvolené prostředí velmi vhod, protože propůjčilo vystoupení vhodnou , spíše koncertantní povahu. Z výborné akustiky na jedné straně profitoval vedoucí skupiny Josef Vejvoda s jeho jemnou hrou, při které metličkám davá přednost před většinou silnějšími úhozy bubnovych paliček a mezi skladbami toto bicí nářadí časteji mění, aby docílil rozdílného zvukového spektra , ale také krajně (svrchovaně)zkušená klavírní hra Kryštofa Marka se vznášela jasně a čistě do zvukovodu okouzlených posluchačů. Jeho hraní s douškem klasiky swinguje, částečně se představuje tradičně, potom zase moderneji a připomíná příležitostně Esbjörna Svenssona od e.s.t… Saxofonista a flétnista Petr Kral je ten, který příležitostně - jako v Unterferriedenu - jádro Vejvodova tria rozšíří na kvarteto. Z hudebního hlediska to není vůbec problém, protože se bubeník a saxofonista znají už od raných začátků své kariéry. Král dává přednost u svých sól spíš měkkému nasazení a udržuje ho v přehledném rámu(ohraničení). Podle potřeby mění nástroje – ts,ss, fl, aby charakter právě znějící skladby byl zachován.Jeho způsob hraní působí promyšleně a zkušeně (zrale). Basista Ondrej Štajnochr svoje rozmanité schopnosti používá šikovně. Jednou staví pro svoje spoluhrače swingující, jednou bluesový nebo soulový nebo dokonce funky základ. Jeho zručné a vynalezavé sololaufy byly opakovaně odměněny silným potleskem. Zatímco první polovina programu byla vyhrazena spíše klidným a baladickým kusům,přinesla druhá, zcela po chuti publika, převázne čilejši skladby, mezitím také věty ze suit, které Vejvoda komponoval v Brasilii pro svoji ženu k výročí svatby. Vycházejíc ze Svatebniho valčíku v jazzovem rytmu, vede tato kompozice odpovídajícné situaci , ale nezadržitelně k “vrcholu”, jak Vejvoda kouzelně (půvabně) – dvojsmyslně vysvětlil.

 


 
Citáty z Rosamundy
Publikum bylo nadšeno a donutilo kombo, i přes vtipné bandlídrovo koketováni s vysílením musikantu, ke dvema strhujícím přídavkům, ve kterých bylo citováno ze známého, starého šlágru “Rosamunde”, který komponoval Vejvodův otec. Zůstavá jenom dodat, že experiment, přestěhovani Jazzoveho a kulturního spolku do Domu hudby v Unterferriedenu, přilákal přes sto posluchačů, což je další důvod, kdy se při vhodné příležitosti nejeví vyloučená další odpovídající změna místa.

Horst Spandler

  
  

 Koncert pro Sidonii Nádhernou 

1.10.2011

Vrchotovy Janovice
1.10.2011 v 17:00
Program ke staženíKONCERT 

25.9.2011

v kolínské synagoze 25. 9. 2011 v 16 hodin

Recenze

Záznam


<<  <  1  2  3  > >>

 
 

© Josef Vejvoda 2012 | Webdesign MATY STUDIO | Mapa webu