Josef Vejvoda
Jazzman s polkovou krví
skladatel, kapalník, dirigent, nakladatel, hráč na bicí

 

Salonní orchestr Josefa Vejvody

Salonní orchestr - to jsou vedle jasných tónů žesťů, jemně znějící flétny a hřejivých tonů klarinetů nebo saxofonů hlavně něžné tóny smyčců, sonorní hlas harmoniky a doprovod usměrňující hlasy klavíru, bicích a basy. Tak charakterizuje Vejvodův orchestr Slávek Ostrezí ve svém sleeve notu k CD. Salonní orchestr Josefa Vejvody měl premiéru 27.3. 1995 v Praze na Žofíně. První nosič tohoto orchestru se jmenuje "Když na Zámecké hráli" a byl pokřtěn právě na Žofíně na koncertu k nedožitým narozeninám Jaromíra Vejvody.

 
V roce 2001 hrál Josef Vejvoda se Salonním orchestrem na festivalu Kmochův Kolín
 
O tomto vystoupení Josef Vejvoda říká: "Když se  blížil  39. ročník  Kmochova  Kolína,  požádal  mě organizační výbor,  jestli bych  na festivalu nezahrál  s Vejvodovou  kapelou.  Skromně  jsem nabídnul,  že  bych raději zahrál se svým  salonním  orchestrem,  čemuž  se  výbor  velmi podivoval,  že bych na nejslavnějším  dechovkovém  festivalu hrál se  salonním  orchestrem.  Po  mém  vysvětlení,  že pan Kmoch nebyl  jen  autorem  mnoha slavných pochodů a skladeb  pro  dechový  orchestr, ale že  hrál,  s velikým  úspěchem  také se svým  salonním orchestrem a  filharmonií, souhlasili. Koncert (16.6.2001)  se v místím divadle zdařil i díky  tomu,  že  ho trojjazyčně uváděla Marta Skarlantová a na YouTube  je Josef Vejvoda - "Medley of Frantisek Kmoch“ nejnavštěvovanějším z  Vejvodových videií." Část této nahrávky byla použita ve filmu Matěje Mináče  “Nickyho rodina“.

Vystoupení Salonního orchestru Josefa Vejvody na festivalu zaznamenalo mnoho pozitivních reakcí: Dopis starostce Kolína pí. Zdeňce MajerovéDopis - H. Peck


Videoukázky 

 
 

© Josef Vejvoda 2012 | Webdesign MATY STUDIO | Mapa webu