Publikace


Big Band Scores Part I a Part II
Kompletní notový materiál jednotlivých skladeb si můžete objednat na adrese vydavatelstvi@j-vejvoda.cz. Cena dle dohody. Při objednávce uveďte prosím adresu a fakturační údaje.

Prohlédněte si alba online - Big Band Scores Part I a Big Band Scores Part II (externí odkazy)

Skladby uvedené v albech si můžete také poslechnout (externí odkaz)


Jazz Themes
Album si můžete objednat v knižní verzi za 249 Kč na adrese vydavatelstvi@j-vejvoda.cz. Při objednávce uveďte prosím adresu a fakturační údaje.

Prohlédněte si album online (externí odkaz)

Skladby uvedené v albu si můžete také poslechnout (externí odkaz)


Klavírní album pro děti a dospělé
Album si můžete objednat v knižní verzi za 199 Kč, nebo v elektronické podobě za 169 Kč, na adrese vydavatelstvi@j-vejvoda.cz. Při objednávce uveďte prosím adresu a fakturační údaje.

Prohlédněte si album online (externí odkaz)


Josef Vejvoda - Života román
Zpěvník si můžete objednat v knižní verzi za 249 Kč, nebo v elektronické podobě za 199 Kč, na adrese vydavatelstvi@j-vejvoda.cz. Při objednávce uveďte prosím adresu a fakturační údaje.

Prohlédněte si zpěvník online (externí odkaz)

Skladby uvedené ve zpěvníku naleznete také na Youtube kanálu


Sága rodu Vejvodů
Milan Koukal

Všichni bez rozdílu se rádi ve vzpomínkách setkáváme se známými lidmi, i s těmi, kteří nás už navždy opustili a které jsme tolik milovali. Tato kniha chce přiblížit předlouhou a slavnou muzikantskou tradici rodu Vejvodů.

Autor světoznámé polky Škoda lásky - Jaromír Vejvoda, převzal svou kapelu začátkem 20. století. Její taktovka se dědila z otce na syna. Jeden z nich, Josef Vejvoda, se v letošním roce dožívá šedesáti let. I on - jako jazzman s polkou v krvi, si získal své obdivovatele u nás doma a v cizině. Hrál čtyřem prezidentům - včetně amerického. Dirigoval před zcela zaplněnou Carnegie Hall v New Yorku. V roce 2004 jeho jazzové trio doprovázelo Václava Klause na státní návštěvě v Bulharsku. V knize nechybějí vzpomínky na "kmotry" jeho zvukových nosičů - mj. generála Františka Fajtla, Stellu Zázvorkovou, Pavlínu Filipovskou. Velkou oporou pro něj je rodina. Proto v publikaci nechybí prostor pro manželku Květu, dcery Moniku - skladatelku a dirigentku - a Zuzanu - herečku Divadla Na Fidlovačce, jakož i starší bratry Jaromíra a Jiřího. Tři bratři - jako z pohádky vyprávějí o svém tatínkovi, o životě a své práci.

Kniha obsahuje více jak sto působivých fotografií a dalších dobových dokumentů této velké muzikantské rodiny.

Vydáno 2005, Petrklíč
Počet stran 256
Jazyk vydání český
Autor obálky Juraj Himal
Vazba knihy pevná / vázaná s přebalem
ISBN 80-7229-115-7


Jaromír Vejvoda, král české polky
Stanislav Ostrezí

Knížka novináře a textaře Slávka Ostrezího představuje skladatele a kapelníka Jaromíra Vejvodu, autora světově proslulého hitu "Škoda lásky". V několika humorně laděných příbězích, které vypráví sám skladatel, jeho přátelé a rodinní příslušníci. Autor zachycuje vzpomínky textaře Ladislava Jacury, které doplňuje o rozhovory se třemi skladatelovými syny, Jaromírem, Jiřím a Josefem Vejvodovými a podává osobité historky ze života Vejvodovy kapely na cestách i doma. Text doplňují černobílé fotografie z archívu skladatelových synů.

Vydáno 1995, Bärenreiter Editio Supraphon, Praha
Počet stran 68
Jazyk vydání český
Vazba knihy brožovaná


Života román textaře Ladislava Jacury
Milan Koukal

Příznivci dobré dechovky po generace znají a rádi zpívají písničky Už, kamarádi, pomalu stárnem; Jednou, dvakrát; Ty to víš; Pod jednou střechou; Muziko, muziko, česká; Šumavo, Šumavo; Nad Lužnicí svítá; Nad Vltavou se stmívá; Děvčátko z Ostravy; Na Marjánce každou neděli; Vstávej, moje nejmilejší; Zazpívej si po ránu; Povídá se, povídá; Dokud nám zdravíčko slouží; Ještě tu poslední...

To je pár ukázek ze 674 skladeb, kterým dal slova Ladislav Jacura. Textoval skladby nejen pro dechové kapely, ale i romantické písně, které znějí do tmy u plápolajících táboráků. Vždyť jeho věrnými kamarády byli Jarka Mottl či Eduard Ingriš - tvůrce slavné hučící "Niagary".

Mnohé z toho přibližuje publikace "Už, kamarádi, pomalu stárnem aneb Života román textaře Ladislava Jacury." Poutavě líčí životní osud člověka, jenž se za Rakouska - Uherska narodil na Podkarpatské Rusi. Po příchodu do Prahy si získával dobré přátele -Karla Hašlera, Vlastu Buriana, Martina Friče, Theodora Pištěka, Zitu Kabátovou, Járu Kohouta, později Jaroslava Štercla, Waldemara Matušku a jiné celebrity. Také na ně vzpomíná a prozrazuje neznámé skutečnosti.

Věčně usměvavého Ladislava Jacuru naopak připomínají televizní tvůrce Gustav Oplustil, zpěváci Josef Zíma, Standa Procházka, Zorka Kohoutová, muzikanti Josef Vejvoda, Jan Slabák, Petr Fink a jiní.

Součástí knihy je neobvyklé CD. Oživuje textařův hlas, který doplňuje výběr z nejznámějších skladeb nahraných oblíbenou Vejvodovou kapelou. Unikátní publikaci s mnoha originálními ilustracemi.

Vydáno 1995, Observatory media
Počet stran 430
Jazyk vydání český
Vazba knihy vázaná
ISBN 978-80-904042-1-2


Josef Vejvoda 70
Milan Koukal, Jakub Janský, Květa Vejvodová, Josef Vejvoda

Publikace k 70. výročí narození Josefa Vejvody

Vydáno 2015, Sukův komorní orchestr, s.r.o.

Počet stran 46
Jazyk vydání český